Projekty

Združenie Rákócziho

Nadácia Kölcsey Ferenc

Úrad vlády Slovenskej republiky – Kultúra národnostných menšín

Fond na podporu umenia

Nadácia Bethlen Gábor
po slovensky magyarul
Knižničný fond
Novinky v knižničnom fonde
Aktuality
Predstavujeme sa
Oddelenie spracovania
Dospelé oddelenie
Náučné oddelenie a študovňa
Oddelenie pre deti a mládeže
Poplatky
Kolektív
Periodiká
Fotoalbum
Otváracia doba
Projekty
Naši sponzori
Kontakt
facebook

Knižnica ktorá nás spája
Posledný májový víkend už druhýkrát mali možnosť knihovníčky a mladí členovia Bruntálskej knižnice navštíviť družobné mesto Štúrovo. Spolupráca sa začala medzi knižnicami v roku 2014, keď mladí čitatelia Štúrovskej knižnice prvýkrát mali možnosť navštíviť mesto Bruntál v sprievode knihovníčok. V nasledujúcom roku české deti mali možnosť vidieť Štúrovo. Tak sa začala spolupráca medzi dvoma knižnicami, spojená s dobrodružstvom a výmenou skúseností.

Našich hostí sme čakali s bohatým programom. Po príchode sa zložili v hoteli a naobedovali sa. Poobede českých hostí privítal primátor nášho mesta pán Eugen Szabó. Porozprával sa s deťmi a odpovedal im na položené otázky o meste. Po srdečnom privítaní odovzdal hosťom darčeky. Piatkové poludnie sme strávili pri pamätihodnostiach, kde mladí čitatelia boli oboznámený s našimi pamiatkami. V knižnici sa uskutočnilo aj dlho očakávané stretnutie detí. V popoludňajších hodinách sme navštívili Ostrihom, a príjemnú prechádzku sme spojili s obhliadkou Baziliky. Po prechádzke sme sa navečerali v pizzérii.

Na druhý deň ráno sme vyštartovali autobusom na objavovanie tunajších krás v našom okolí. Na rad prišla bobová dráha na Vyšehrade a potom Horný hrad s pamätihodnosťami a výstavou lovnej zvery. Prekrásna príroda a Dunajský ohyb bol čarokrásny. Plavba po mohutnom Dunaji v krásnej prírode bola balzamom na dušu pre každého. Z Ostrihomu nás doviezol vláčik a po výlete sme sa na naobedovali.

K ukončeniu dňa patrila návšteva nášho kúpaliska, kde si deti mohli vychutnať našu termálnu vodu. Po namáhavom dvojdňovom výlete síce unavený, ale zato s prekrásnymi zážitkami naši hostia nastúpili do autobusu.

V nasledujúcom roku znova by sme chceli pokračovať v partnerských vzťahoch, a umožniť zoznámiť sa mladým ľudom dvoch miest. Dúfame, že znova môžeme privítať u nás mladých čitateľov a knihovníkov z mesta Bruntál.

Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou mesta Štúrovo

Naši sponzori

Smurfit Kappa Obaly Štúrovo, a.s.

Pigagro, s.r.o.

Elektro Demar Plus s.r.o

Monarflex s.r.o., Štúrovo

Kristián Szabó, Štúrovo

I.T. Concordia s.r.o.

Z motors s.r.o.

JUDr. Elena Szabóová

Mészáros Eleonóra

VIKTÓRIA - CA s.r.o.

Cranium Computer s.r.o.

Protex Štúrovo, s.r.o.

Ligeti Pékség

SPEED LINE, s.r.o., Štúrovo
OpenSoft Project, 2007-2011