Mestská knižnica Štúrovo

Literárny večer, v hlavnej úlohe Adrien Petrik a jej knihy

Tvorivá dielňa – Vianočné výzdoby

Boris Filan – Pálenica live

Život s antibiotikami a bez

Beseda s maďarskou herečkou Ági Gubík

Bylinkové čaje a liečivé bylinky

Beseda s maďarskou herečkou Ági Gubík

Daniela Kapitáňová - predstavenie knihy „Kniha o cintoríne“

Nové knihy na Oddelení pre náučnú literatúru

Nové knihy na Oddelení pre dospelých - beletria

Bábkové predstavenie Anjelské ovečky

Kráľ Drozdia Brada - Marionetové predstavenie

Návšteva mesta medzi horami a vodou

Écsi Gyöngyi - Anjelské ovečky

Kreatívne sebapoznanie, motivačný kurz

Kráľ Drozdia Brada

Oznámenie o zatvorení

Séria prednášok v maďarskom jazyku Očami psychológa, Tretia prednáška: Závislosti

Deň detí v Štúrove

Bylinkové čaje a liečivé bylinky, prednáška v maďarskom jazyku a ochutnávka čajov

Séria prednášok v maďarskom jazyku Očami psychológa, Druhá prednáška: Krízy

Marec plný zážitkov v knižnici

Úvod do „psycho“ vedy

Deň zeme

Štúrovo po stránke turistickej a historickej

Nové knihy na Oddelení pre náučnú literatúru

Nové knihy na Oddelení pre deti a mládež

Nové knihy na Oddelení pre dospelých–beletria

Zmena otváracích hodín

Nové knihy na Oddelení pre dospelých – náučná literatúra

Nové knihy na Oddelení pre deti a mládež

Nové knihy na Oddelení pre dospelých– krásna literatúra

On-line katalóg kníh

Donáška kníh do domu

Marec plný zážitkov v knižnici

Mestská knižnica v Štúrove už trinásty krát usporiadala medzinárodné podujatie „Noc s Andersenom“. Akciu otvoril Eugen Szabó, primátor mesta. Na udalosti sa zúčastnilo 40 detí, používatelia knižnice, a s týmto podujatím oslávili 213. narodeniny Hansa Christiana Andersena, veľkého dánskeho rozprávkara. Cez deň plný zážitkov navštívili hasičskú stanicu, navečerali sa v pizzérii, vypočuli a zahrali rozprávku s rozprávkarkou Betkou, zahrali rôzne hry so Zoltánom Horváthom, majstrom spoločenských hier, boli pasovaný za knihomoľov, ochutnali narodeninovú tortu, umiestnili odtlačok rúk na stenu knižnice, prepichovali balóny s rozprávkami, ilustrovali Andersenovu rozprávku, a keď už každí sa náležite unavil, našiel si pre seba najlepší kútik na spanie a počúvanie rozprávok.

V prípade, že by ste sa chceli zúčastniť na takomto dni plný zážitkov, nemusíte robiť nič iné, ako sa zapísať do knižnice, kde na vás čaká množstvo kníh, veľa si ich požičať a prečítať. Malých žiakov z tretieho alebo štvrtého ročníka základnej školy, ktorí najviac čítajú a požičiavajú knihy, knižnica pozve na rozprávkovú noc.

V mesiaci marec už tradične oslávili prváci základných škôl nášho mesta, že sa stali čitateľmi knižnice s bezplatným zápisom a rozprávkarkou Katalin Mács. Dúfame, že s týmto podujatím ponúkneme pomocnú ruku pri osvojení čítania s porozumením.

Chceli by sme sa poďakovať našim sponzorom, že umožnili usporiadať tieto nezabudnuteľné podujatia:

Smurfit Kappa Obaly Štúrovo, a.s., Pigagro s.r.o., Elektro Demar Plus s.r.o., Monarflex s.r.o., Trans Concordia s.r.o., Mészáros Eleonóra, Optika Visus s.r.o., Ladislav Beňo – BE & BA, , Z motors s.r.o., Klikk 2018 s.r.o., TP NET Plus s.r.o., Cranium Computer s.r.o., Hasičská stanica Štúrovo, Protex Štúrovo s.r.o., Party Point Štúrovo, Vincent Pizzeria s.r.o.

opensoft project, 2018